Przegląd głównych wydarzeń: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 238: | Linia 238: | ||
|colspan="1"|Korzyści | |colspan="1"|Korzyści | ||
|- | |- | ||
|[[File:magic_stub_01.png|80px| | |[[File:magic_stub_01.png|80px|Sferyczny Pieniek]] | ||
|4x4 | |4x4 | ||
| | |Trzeci zachód księżyców wprowadza do starych lasów magię sferyczną. Efekt jest zachwycający. | ||
|Zwiększa Kulturę | |Zwiększa Kulturę | ||
|- | |- | ||
|[[File:Holy_Halls_02.png|80px| | |[[File:Holy_Halls_02.png|80px|Święte Sale Eldrasilów]] | ||
|4x6 | |4x6 | ||
| | |Czyste i orzechowe. Święte Sale Eldrasilów zapewniają wygodne schronienie. | ||
|Zwiększa Kulturę i Populację | |Zwiększa Kulturę i Populację | ||
|- | |- | ||
|[[File:Village_03.png|80px| | |[[File:Village_03.png|80px|Wioska Eldrasilów]] | ||
|5x5 | |5x5 | ||
| | |Wioska zamieszkana przez nowych puchatych przybyszy. | ||
|Zwiększa Kulturę i Populację | |Zwiększa Kulturę i Populację | ||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Trzech Lodowych Gigantów | |||
|- | |||
|Budynek | |||
|colspan="1"|Rozmiar | |||
|colspan="1"|Opis | |||
|colspan="1"|Korzyści | |||
|- | |||
|[[File:Giants_Shrine.png|80px|Zamrożona kapliczka gigantów]] | |||
|2x2 | |||
|Kapliczka, w której można czcić Lodowych Gigantów. | |||
|Zwiększa Kulturę | |||
|- | |||
|[[File:IceMountainTroll.png|80px|Lodowy górski Troll]] | |||
|5x4 | |||
|Część zestawu Trzech Lodowych gigantów | |||
|Zwiększa Kulturę i bonus zestawu (w połączeniu z innymi budynkami z tego zestawu). | |||
|- | |||
|[[File:IceHag.png|80px|Ice Giant Hag]] | |||
|4x5 | |||
|Ta wiekowa wiedźma przybywa z okolic lodowców Elvenaru w poszukiwaniu innego miejsca, w którym mogłaby się osiedlić. | |||
|Zwiększa Kulturę i Populację | |||
|} | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Kult Feniksa | |||
|- | |||
|Budynek | |||
|colspan="1"|Rozmiar | |||
|colspan="1"|Opis | |||
|colspan="1"|Korzyści | |||
|- | |||
|[[File:Easter_Pond.png|80px|Skwer Wyznawców]] | |||
|2x3 | |||
|Część zestawu Kultu Feniksa | |||
|Zwiększa Kulturę, podstawowe towary i bonus zestawu (w połączeniu z innymi budynkami z tego zestawu). | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_gong.png|80px|Kult Feniksa]] | |||
|3x5 | |||
|Część zestawu Kultu Feniksa | |||
|Zwiększa Populację, Kulturę, rzemieślnicze towary i bonus zestawu (w połączeniu z innymi budynkami z tego zestawu). | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_temple.png|80px|Świątynia Feniksa]] | |||
|5x3 | |||
|Część zestawu Kultu Feniksa | |||
|Zwiększa Populację, Kulturę, magiczne towary i bonus zestawu (w połączeniu z innymi budynkami z tego zestawu). | |||
|} | |||
====[[Zestaw budynków|Zestawy budynków]]==== | |||
Zestaw budynków składa się z pewnej liczby budynków eventowych. Każdy unikalny budynek zestawowy może należeć tylko do jednego zestawu. Zbuduj je obok siebie aby odblokować ich prawdziwą moc! Im więcej unikalnych budynków postawisz obok siebie, tym wyższe będą bonusy! | |||
Kliknij na wybrany obraz budynku, by zobaczyć powiększenie. | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Zestaw Trzech Lodowych Gigantów | |||
|- | |||
|Budynek | |||
|colspan="1"|Rozmiar | |||
|colspan="1"|Korzyści | |||
|colspan="1"|Bonus zestawu | |||
|- | |||
|[[File:IceMountainTroll.png|80px|Ice Mountain Troll]] | |||
|5x4 | |||
|[[File:Coin_small.png|30px|Coins]] | |||
|[[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] ----- [[File:Coin_small.png|30px|Coins]] ----- [[File:Kpicon.png|30px|Knowledge Point]] | |||
|- | |||
|[[File:OrcVortex.png|80px|Orc Vortex]] | |||
|2x4 | |||
|[[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] or [[File:Orcs.png|30px|Orcs]] | |||
|[[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] | |||
or | |||
[[File:Orcs.png|30px|Orcs]] ----- [[File:Orcs.png|30px|Orcs]] ----- [[File:Orcs.png|30px|Orcs]] | |||
|- | |||
|[[File:GiantsHand.png|80px|Giants Hand]] | |||
|4x3 | |||
|[[File:Gds1p1.png|Basic Goods]] | |||
|[[File:Gds1p1.png|30px|Basic Goods]] ----- [[File:Gds1p2.png|30px|Basic Goods]] ----- [[File:Gds1.png|30px|Basic Goods]] | |||
|- | |||
|[[File:FrozenFountain.png|80px|Frozen Fountain]] | |||
|2x3 | |||
|[[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] or [[File:Mana.png|30px|Mana]] | |||
|[[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|30px|Supplies]] | |||
or | |||
[[File:Mana.png|30px|Mana]] ----- [[File:Mana.png|30px|Mana]] ----- [[File:Mana.png|30px|Mana]] | |||
|} | |||
<br> | |||
{| style="text-align: center" class="mw-collapsible mw-collapsed" | |||
!colspan="11"|Zestaw Kultu Feniksa | |||
|- | |||
|Budynek | |||
|colspan="1"|Rozmiar | |||
|colspan="1"|Korzyści | |||
|colspan="1"|Bonus zestawu | |||
|- | |||
|[[File:Easter_Pond.png|80px|Skwer Wyznawzów]] | |||
|2x3 | |||
|[[File:Gds1p2.png|25px|Basic Goods]] | |||
|[[File:Good_marble_small.png|25px|Marble]] ----- [[File:Good_steel_small.png|25px|Steel]] ----- [[File:Good_planks_small.png|25px|Planks]] ----- [[File:Gds1p2.png|25px|Basic Goods]] | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_gong.png|80px|Kult Feniksa]] | |||
|3x5 | |||
|[[File:Gds2p2.png|25px|Crafted Goods]] | |||
|[[File:Good_crystal_small.png|25px|Crystal]] ----- [[File:Good_scrolls_small.png|25px|Scrolls]] ----- [[File:Good_silk_small.png|25px|Silk]] ---- [[File:Kpicon.png|25px|Knowledge Point]] | |||
|- | |||
|[[File:Phoenix_temple.png|80px|Świątynia Feniksa]] | |||
|5x3 | |||
|[[File:Gds3p2.png|25px|Magical Goods]] | |||
|[[File:Good_elixir_small.png|25px|Elixir]] ----- [[File:Good_magic_dust_small.png|25px|Magic Dust]] ----- [[File:Good_gems_small.png|25px|Gems]] ---- [[File:Brokenshard.png|25px|Broken Shard Production]] | |||
|- | |||
|[[File:SpringPavillon_Set.png|80px|Pawilon Feniksa]] | |||
|2x3 | |||
|[[File:Supply_small.png|25px|Supplies]] | |||
|[[File:Supply_small.png|25px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|25px|Supplies]] ----- [[File:Supply_small.png|25px|Supplies]] ---- [[File:Supply_small.png|25px|Supplies]] | |||
|- | |||
|[[File:Lighthouse_Set.png|80px|Latarnia Feniksa]] | |||
|2x2 | |||
|[[File:Coin_small.png|25px|Coins]] | |||
|[[File:Coin_small.png|25px|Coins]] ----- [[File:Coin_small.png|25px|Coins]] ----- [[File:Coin_small.png|25px|Coins]] ---- [[File:Coin_small.png|25px|Coins]] | |||
|} | |} |
Wersja z 21:26, 18 mar 2018
Główne wydarzenia
Kilka razy w Elvenar odbyły się specjalne wydarzenia. Tutaj znajdziesz przegląd tych wydarzeń. Kliknij na nagłówek, aby wyświetlić opis zdarzenia.
Letnie Przesilenie
Zadymka
Odrodzenie Feniksa
Przemarsz Stad
Wzrost Eldrasilów
Trzech Lodowych Gigantów
Kult Feniksa
Nagrody
Tutaj możesz zobaczyć niektóre budynki, które można zdobyć jako nagrody w tych wydarzeniach. Jak również nagrody główne, które mogą się pojawić do wygrania przy innych okazjach w przyszłości.
Pamiętaj: Wartości wszystkich bonusów zależą od rozdziału, w którym się znajdujesz w momencie dodania budynku do Inwentarza. |
Przykładowe budynki
Oto niektóre z nagród, które pojawiały się w przeszłości i mogą jeszcze powrócić. Aby zobaczyć większy obraz, kliknij na zdjęcie budynku.
Wskazówka: Wszystkie budynki, które dostarczają Kultury i mają rozmiar 2x2 lub większy, mogą otrzymywać Pomoc Sąsiedzką, aby podwoić swoją Kulturę na 8 godzin. |
Pamiętaj: Wszystkie budynki, które dają zasoby, monety, towary lub orków potrzebują połączenia drogą z Ratuszem. |
Budynki tymczasowe
Niektóre wydarzenia mogą nas nagrodzić budynkami o wielkiej mocy, ale moc ta wygaśnie po jakimś czasie. Ten typ nagród nazywamy budynkami tymczasowymi. Gdy bonus specjalny wygaśnie, budynek pozostanie w mieście, ale oferując już mniejsze korzyści.
Nagrody główne
Te budynki były oferowane jako nagrody główne w przeszłości. Niektóre z nich mogą powrócić przy innych okazjach, np. w Przygodach Bractw. Aby zobaczyć większy obraz, kliknij na zdjęcie budynku.
Zestawy budynków
Zestaw budynków składa się z pewnej liczby budynków eventowych. Każdy unikalny budynek zestawowy może należeć tylko do jednego zestawu. Zbuduj je obok siebie aby odblokować ich prawdziwą moc! Im więcej unikalnych budynków postawisz obok siebie, tym wyższe będą bonusy!
Kliknij na wybrany obraz budynku, by zobaczyć powiększenie.
Zestaw Trzech Lodowych Gigantów | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Budynek | Rozmiar | Korzyści | Bonus zestawu | |||||||
5x4 | ----- ----- | |||||||||
2x4 | or | ----- ----- | ||||||||
4x3 | ----- ----- | |||||||||
2x3 | or | ----- ----- |
Zestaw Kultu Feniksa | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Budynek | Rozmiar | Korzyści | Bonus zestawu | |||||||
2x3 | ----- ----- ----- | |||||||||
3x5 | ----- ----- ---- | |||||||||
5x3 | ----- ----- ---- | |||||||||
2x3 | ----- ----- ---- | |||||||||
2x2 | ----- ----- ---- |