Ekspansje: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 292: | Linia 292: | ||
|34 | |34 | ||
|215 | |215 | ||
|- | |||
|35 | |||
|223 | |||
|- | |||
|36 | |||
|232 | |||
|- | |||
|37 | |||
|241 | |||
|- | |||
|38 | |||
|249 | |||
|- | |||
|39 | |||
|258 | |||
|- | |||
|40 | |||
|267 | |||
|- | |||
|41 | |||
|276 | |||
|- | |||
|42 | |||
|285 | |||
|- | |||
|43 | |||
|294 | |||
|- | |||
|44 | |||
|303 | |||
|- | |||
|45 | |||
|312 | |||
|- | |||
|46 | |||
|322 | |||
|- | |||
|47 | |||
|331 | |||
|- | |||
|48 | |||
|340 | |||
|- | |||
|49 | |||
|350 | |||
|- | |||
|50 | |||
|359 | |||
|- | |||
|51 | |||
|369 | |||
|- | |||
|52 | |||
|378 | |||
|- | |||
|53 | |||
|388 | |||
|- | |||
|54 | |||
|398 | |||
|- | |||
|55 | |||
|408 | |||
|- | |||
|56 | |||
|417 | |||
|- | |||
|57 | |||
|427 | |||
|- | |||
|58 | |||
|437 | |||
|- | |||
|59 | |||
|447 | |||
|- | |||
|60 | |||
|457 | |||
|- | |||
|61 | |||
|467 | |||
|- | |||
|62 | |||
|478 | |||
|- | |||
|63 | |||
|489 | |||
|- | |||
|64 | |||
|500 | |||
|} | |} | ||
Wersja z 20:11, 23 paź 2015
Ekspansje
Przeznaczenie
Na począku teren, na którym możesz budować swoje miasto, jest raczej mały. Mapa miasta Mapa Miasta to obszar podzielony na kratki, który wygląda jak siatka z kwadratami. By rozpocząć rozwój swego miasta, umieszczasz na nich swoje pierwsze budynki. Zaczynając masz do dyspozycji obszar 15x10 kratek (odpowiednik 3 x 2 ekspansje).
Oczywiście Twoim celem jest rozwój, a największym wyzwaniem – najlepsze wykorzystanie obszaru, jaki masz do dyspozycji. Obszar do rozbudowy miasta możesz powiększyć poprzez odblokowanie ekspansji w menu badań. Każda ekspansja powiększa obszar rozbudowy miasta o powierzchnię wielkości 5x5.
Są trzy sposoby zdobycia ekspansji: możesz odblokować je w menu badań (ekspansje z badań), zarobić je wygrywając wszystkie potyczki w prowincji (ekspansja z prowincji) lub kupić je jako ekspansje premium.
Swoje ekspansje możesz znaleźć w menu budynków. .
Wymagania
W zależności od rodzaju ekspansji, będziesz potrzebować innych surowców, by je otrzymać:
- Ekspansje z badań - możesz je odblokować poprzez zbadanie odpowiednich technologii w menu badań. Dla tego rodzaju ekspansji będziesz potrzebować: monet, zasobów i towarów. Po ich odblokowaniu, wymagane są monety, by takie ekspansje umieścić lub możesz zapłacić za to diamentami (premium).
- Ekspansje z prowincji - otrzymasz je w ramach nagrody, kiedy wygrasz wszystkie potyczki w określonej liczbie prowincji na Mapie Świata. Podpowiedź w menu budynków pokaże Ci, ile jeszcze ukończonych prowincji potrzebujesz i jak dużo jest "wymaganych", by otrzymać kolejną ekspansję. Nie potrzebujesz monet czy diamentów, by je umiejscowić.
- Ekspansje premium - możesz je kupić wyłącznie za diamenty i ich liczba jest ograniczona! Na początku będzie dostępna jedna, odpowiednio do poziomu ratusza (1), ale każda kolejna jego rozbudowa będzie oznaczać, że będzie osiągalna kolejna ekspansja tego typu.
Ekspansje z badań
Na każdym etapie gry możesz zbadać określoną liczbę ekspansji. Po odblokowaniu ich, będziesz potrzebować monet by je ulokować bądź alternatywnie możesz za nie zapłacić diamentami (premium).
Ekspansje z prowincji
Kiedy skompletujesz swoją pierwszą prowincję, zostaniesz nagrodzony 1 ekspansją. By zdobyć następną, będziesz musiał ukończyć 2 prowincje więcej. Będziesz potrzebował ukończenia 3 więcej prowincji (łącznie 6 prowincji), żeby otrzymać 3 ekspansję. Możesz otrzymać maksymalnie 23 ekspansji z prowincji.
Za każdy poziom ratusza, otrzymasz 1 ekspansję premium, którą możesz ulokować przy użyciu diamentów.
Ekspansja premium | |
---|---|
1 | 450 |
2 | 450 |
3 | 450 |
4 | 500 |
5 | 500 |
6 | 500 |
7 | 650 |
8 | 650 |
9 | 650 |
10 | 800 |
11 | 800 |
12 | 1000 |
13 | 1000 |
14 | 1300 |
15 | 1300 |