Drogi: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 27: | Linia 27: | ||
|- | |- | ||
|colspan="1"|Rozdział | |colspan="1"|Rozdział | ||
|colspan=" | |colspan="1"|Podgląd | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Opis | ||
|colspan="3"|Koszty | |colspan="3"|Koszty | ||
|colspan="1"|Korzyści | |colspan="1"|Korzyści | ||
Linia 215: | Linia 215: | ||
|[[File:Good_elixir_small.png|Eliksiry]] 2000<br>[[File:Good_magic_dust_small.png|Magiczny pył]] 2000<br>[[File:Good_gems_small.png|Klejnoty]] 2000 | |[[File:Good_elixir_small.png|Eliksiry]] 2000<br>[[File:Good_magic_dust_small.png|Magiczny pył]] 2000<br>[[File:Good_gems_small.png|Klejnoty]] 2000 | ||
|430 | |430 | ||
|- | |||
|[[File:Ch18.png]] | |||
|[[File:Street_Ch18.png]] | |||
Ulica Współpracy | |||
|Symbol nowego ducha współpracy, szerzącego się teraz w mieście, i przypomnienie, że często wystarczy chcieć zrobić ten pierwszy krok. | |||
|1000K | |||
|100K | |||
|[[File:gr7_moonstone.png|25px|Kamień księżycowy]] 2000<br>[[File:gr7_Platinum.png|25px|Platyna]] 2000<br> [[File:gr7_Gum.png|25px|Elfi kauczuk]] 2000<br> | |||
|520 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 268: | Linia 277: | ||
|8100[[File:supply_small.png|Zasoby]] | |8100[[File:supply_small.png|Zasoby]] | ||
|80 | |80 | ||
|- | |||
|[[File:Ch18.png|Duch Współpracy]] | |||
|[[File:Ch18_Street.png|Ulica Parku Współpracy]] | |||
Ulica Parku Współpracy | |||
|Łączy wrota ze wszystkimi innymi miejscami w parku. Patrz pod nogi, inaczej możesz wpaść na ukrytego Żywiołaka. | |||
Jest to specjalna ulica, która łączy '''[[Wrota Wymiarów]]''' z [[Budynki produkcyjne Ducha Współpracy|'''budynkami produkcyjnymi Ducha Współpracy''']] | |||
|4200K<br>199K<br>10600 | |||
|[[File:coin_small.png|Monety]]<br>[[File:supply_small.png|Zasoby]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unuryt]] | |||
|260 | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Wersja z 22:12, 27 kwi 2021
|
Drogi
Przeznaczenie
Za pomocą dróg możesz połączyć swoje budynki z Ratuszem. Są one potrzebne do aktywowania funkcjonalności praktycznie wszystkich budynków, za wyjątkiem większości budynków kulturowych.
Wymagania
Budowanie dróg nie wymaga robotnika ani populacji, ponosi się wyłącznie koszty budowy.
Ulepszanie
Na początku Twoje drogi będą prostymi ścieżkami, które służą jedynie połączeniu budynków z Ratuszem. Jednakże, w trakcie rozwoju Twojego miasta, możesz odkryć potrzebę ulepszenia także i dróg. Do tego musisz odblokować odpowiednie technologie w Badaniach, a następnie zastąpić stare drogi nowymi, ale będzie warto! Nowe drogi nie tylko upiększą Twoje miasto, ale również dostarczą Kultury.
Aby ulepszyć drogi, nie musisz usuwać starych - możesz po prostu położyć na nich nowe i zostaną podmienione. Jeśli akurat nie będziesz mieć wystarczająco surowców do położenia całej nowej drogi, w pewnym momencie pokaże się czerwone podświetlenie.
Pamiętaj: Sprzedaż lub ulepszanie starych dróg nie zwraca Ci surowców, których użyto do ich budowy.
Przegląd dróg
Drogi Ras Gościnnych
Drogi gościnnych ras | |||||
---|---|---|---|---|---|
Rozdział | Podgląd | Opis | Koszty | Korzyści | |
Droga Portalu |
Specjalny rodzaj drogi łączącej Krasnoludzkie obiekty produkcyjne z Portalem, w którym można składować Towary. | 40000 | 10000 | 28 | |
Droga Kwiatów |
Specjalny rodzaj drogi łączącej Wróżkowe obiekty produkcyjne z Portalem, w którym można składować Towary. | 66000 | 4600 | 35 | |
Bagienna Ścieżka |
Droga wybudowana na bagiennym podłożu, dzięki której Orki nie utkną w błocie podczas swej (dewastującej) drogi do Miejsca Zbiórki. | 69000 | 4800 | 43 | |
Leśny Strumień |
Udaj się tą ścieżką głęboko w knieję, a być może usłyszysz delikatne dźwięki szeptów wiatru wyjawiających sekrety lasu. | 79000 | 5600 | 53 | |
Kanał Irygacyjny |
Kanał zapewniający stały dopływ wody do Farm i Pól, służący również jako szlak transportowy między Farmami i Leśnym Źródełkiem. | 230K | 8100 | 80 | |
Ulica Parku Współpracy |
Łączy wrota ze wszystkimi innymi miejscami w parku. Patrz pod nogi, inaczej możesz wpaść na ukrytego Żywiołaka.
Jest to specjalna ulica, która łączy Wrota Wymiarów z budynkami produkcyjnymi Ducha Współpracy |
4200K 199K 10600 |
260 |